5 כללי אצבע לבחירת עו"ד משפחה

5 כללי אצבע לבחירת עו"ד משפחה

בחירת עורך דין משפחה היא אינה בחירה פשוטה. יש מגוון רחב של פרמטרים שחשוב להתייחס אליהם. הנה חמישה כללי אצבע לבחירת עו"ד משפחה שיכולים לעזור לכם לבצע את הבחירה הכי טובה עבורכם.

בחירת עו"ד משפחה לפי התמחות

זה שיש כזה דבר דיני משפחה לא אומר שאתם יכולים לבחור עורך דין משפחה לכל נושא. עורך דין משפחה הוא מונח כללי מידי וכדאי מאוד להתרכז בהתמחות שלו. למשל, יש עורכי דין שמתמחים בדיני משפחה באופן כללי אך ידועים בעיקר בגלל החדות שלהם בענייני גישור גירושין או צוואות וכן הלאה. כך למעשה הבחירה שלכם חייבת להיות בחירה שקולה כאשר בחירת עורכי הדין היא בחירה משמעותית להמשך חייכם.

עו"ד משפחה
עו"ד משפחה

עו"ד משפחה שקרוב לאזור מגורכם

אי אפשר לבחור עו"ד משפחה ולצפות שהוא יספק לכם תהליך נוחה מאוד לכל נושא שלשמו תבחרו אותו, בלי להתחשב בנגישות שלו. הנגישות צריכה להיות בכמה פרמטרים החל מהמיקום הגיאוגרפי של המשרד שלו ועד הזמינות שלו. תמיד מומלץ לבחור עורך דין באזור מגורכם כי יהיה לכם הרבה יותר נח להיפגש איתו, אך חשוב מאוד גם לבחור אחד שיש לו זמן להיפגש אתכם ולא ישלח את העובדים שלו שיכולים להיות ללא הכישורים שלו בעצמו.

עורך דין משפחה בוחרים לפי הניסיון

התחלנו לדבר בפסקה הקודמת על הפרמטרים לבחירת עו"ד משפחה מוצלח אז הנה עוד כלל אצבע שאי אפשר להתעלם ממנו: עורך דין משפחה בוחרים לפי הניסיון. אמנם יש עוד פרמטרים שנכללים במשוואה כמו למשל המחיר שהוא יגבה מכם וההמלצות שתקבלו עליו, אך כל אלו יכולים להיחשב כנגזרת של הניסיון. אמנם עורך דין משפחה מנוסה יכול לעלות הרבה יותר מעורך דין רגיל אך זה שיקול שעליכם לקבל לפי מורכבות המצב והניסיון עושה הבדל גדול מאוד.

בחירה אינטואיטיבית לפי הכימיה ביניכם

כאשר בוחרים עו"ד משפחה יש צורך לפנות מקום גם לרגש שלכם. אמנם יש עורכי דין שיכולים להיות נפלאים לפי ההמלצות שיש עליהם, לפי הניסיון שלהם ואפילו לפי המחיר, אך יכול להיות שפשוט לא תרגישו איתם בנוח. הבחירה אמנם לא יכולה להיות אינטואיטיבית לחלוטין אך יש לפנות מקום גם לכימיה הטבעית שנוצרת בעיניכם והרושם הראשוני, בעיקר בנושאים רגישים כמו נושאים משפחתיים.

עורך דין משפחה בוחרים ביחד

בחירת עורך דין משפחה חייבת להיות בחירה שאתם מקבלים ביחד. בסופו של דבר בחירה של עורך דין משפחה לא תהיה בחירה אינדיבידואלית כי הוא לא מתייחס רק אליכם. בין אם אתם בוחרים עורך דין משפחה לגישור גירושין או בין אם אתם בוחרים אותו כדי שיפתור סכסוכים משפחתיים בנושאים שונים, החל מעסק משפחתי משותף או חלוקת ירושה בהתאם לצוואה, חשוב מאוד לקבל את ההחלטה ביחד כדי להימנע מעימותים בהמשך שכבר לא יהיה אפשר לפתור באופן פרקטי בהחלפת עורך הדין.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן