התקנת מרזבים בבניין משותף

התקנת מרזבים בבניין משותף

חשיבות המרזבים בכל מבנה

ללא מרזבים קשה מאוד להסתדר בתקופת החורף. המרזבים הם אלו שמנקזים את המים שמצטברים בגג עד לניקוז באדמה והם צריכים להיות מותקנים בחוכמה רבה. המרזבים מאפשרים להתמודד עם נזילות והתקנה שלהם חייבת להגיע יחד עם התקנת שכבת איטום לכל גג ולא משנה באיזו שיטה בחרתם. התקנת מרזבים יכולה להיות פשוטה ביותר בבית פרטי אך בבניין משותף תצטרכו להגיע להסכמות לגבי סוג המרזבים, מיקום ההתקנה שלהם וכמובן ענייני תחזוקה.

התקנת מרזבים בבניין משותף

  • בעוד התקנת מרזבים בבתים פרטיים פשוטה ביותר התקנת מרזבים בנינים משותפים מסובכת בעיקר בגלל שמדובר בבניינים גבוהים יותר. ככל שהמרזב יהיה בגובה רב יותר כך הוא צריך להיות יעיל יותר ויש יותר מקום לטעויות. שלב התקנת המרזבים בבניינים משותפים מתבצעת בדרך כלל על ידי הקבלן בעת הבנייה אך לאחר שנים רבות יכול להיות שהגיע הזמן להחליף אותם מה שמצריך מכם בחירת סוג מרזב ראוי ואיכותי.
  • בבניינים משותפים, בניגוד לבתים פרטיים, נפוצים יותר המרזבים המוסתרים. מרזבים אלו נמצאים בתוך הבניין מה שמאפשר מראה יותר אסתטי אך גישה קשה יותר. יש צורך לקבל החלטה מהם המרזבים הטובים ביותר לטווח הארוך כאשר כל דיירי הבניין צריכים להשתתף בעלות ההתקנה או עלות התיקון במידת הצורך.
  • "תיקון המרזבים או התקנת מרזבים חדשים", זו ודאי שאלה שתישאל בוועד הבית לא מעט פעמים. בחלק מהמקרים המרזבים סך הכול נסתמים ויש צורך להזמין בעל מקצוע שיפתח אותם ויחזיר אותם לפעילות תקינה כאשר בחלק אחר מהמקרים מדובר במרזבים ישנים שכבר לא מבצעים את עבודתם כיוון שהם חלודים וסתומים ויותר משתלם להתקין חדשים.
מרזב בבית משותף
מרזב בבית משותף

תחזוקה שותפת ומשותפת

בבניינים משותפים חשוב מאוד לתחזק את המרזבים כראוי כיוון שרק כך הם יפעלו בצורה תקינה. המרזבים יכולים להיות משמעותיים ביותר בעיקר לדיירים שגרים בקומות העליונות אך התחזוקה שלהם היא חלק מתחזוקת הבניין כולו והיא כוללת ניקוי וצביעה שלהם לפחות אחת לשנה. כשמתקינים מרזבים ומתכננים את תעלות הניקוז שלהם חייבים לנסות לחשוב על כל הפתרונות וכל הבעיות שיכולות לצוץ, כולל נזילות במרזב בסמוך לחלון דירה או ניקוז למקומות הנכונים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן