ההבדלים בין דפוס דיגיטלי לדפוס אופסט

ההבדלים בין דפוס דיגיטלי לדפוס אופסט

דפוס דיגיטלי הוא שמה של שיטה הנפוצה במדפסות ביתיות. שיטה זו מאפשרת הדפסה בכמויות קטנות והיא מבוססת על הזנת קובץ מתוך מחשב. לעומת זאת, דפוס אופסט היא שיטה העובדת על פי עקרון של דחיית שמן ממים. זו שיטה המתאימה להדפסת כמויות גדולות, היא מכאנית לחלוטין והיתרונות שלו באים לידי ביטוי בדיוק ואפשרות להוספת צבעים מיוחדים.

מבחינת תפעול, השיטה הדיגיטלית נחשבת ידידותית ואינה דורשת רקע מקצועי או הסמכה. דפוס אופסט לעומת זאת מחייב הקפדה על השלבים הבאים:

  1. הזנת צבע במידה הנכונה והמדויקת
  2. הזנת מים
  3. מתיחה והברגה של הלוחו באופן ישר
  4. הזנת נייר המתאים לאופי ההדפסה
  5. הרמה של הנייר
  6. התאמה של הצבעים אחד על גבי השני ליצירת תמונה מדויקת (רגיסטרציה)

<<תוכלו לראות עוד על הדפסה על קאפה >>

הדפסה על קאפה
הדפסה על קאפה

כיצד יודעים באיזו שיטת דפוס להשתמש?

השוואה בין דפוס דיגיטלי לבין דפוס אופסט יכולה לעזור למי שמתלבט. הנה כמה שיקולים אליהם כדאי להתייחס:

א. צורך – מי שזקוק לכמה הדפסות קטנות ומהירות לא צריך להשתמש בדפוס אופסט. לקוחות פרטיים מעדיפים דפוס דיגיטלי בגלל שניתן להדפיס מספר יחידות ובכל אחת מידע שונה. מנגד, בעלי עסקים, חברות וארגונים הזקוקים לכמות גדולה של הדפסות צריכים להשתמש בשירותי דפוס אופסט.

ב. תחזוקה – השיטה הדיגיטלית לא דורשת שום סוג של ניקיון. אין צורך לשטוף את המכונה, לנקות אותה בנפט או להתלכלך בצבע.

ג. מחיר – השיקול הכלכלי מותנה בדרישות הלקוח. דפוס אופסט מצמצם הוצאות בהדפסות גדולות ודפוס דיגיטלי מתומחר ביחס ישר לכמות העותקים.

בדפוס אופסט מייצרים החתמה הפוכה בתוך המכונה. בניגוד למדפסת ביתית או דיגיטלית המדפיסה ישירות על הנייר, בדפוס אופסט מחתימים את הגליל כדי ליצור תמונת ראי. הגליל מחתים בתורו את הנייר וכך מתקבלת תמונה בכיוון הנכון.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן