יתרונותיו של הבובקט

יתרונותיו של הבובקט

בובקט הוא מיני מעמיס אשר מייצר יתרונות רבים בשטח הלכה למעשה. מבחינת אנשי מקצוע, זה הוא בעצם ציוד מכני הנדסי, אשר תפקידו העיקרי הוא לשמש כיעה אופני קומפקטי. היתרונות שלו תלויים במידה רבה במאפיינים ובתכונות של הכלי, ואלו הן:

–          שלדה קשיחה

–          מנוע המוצב בחלק האחוריבובקט

–          זרועות הרמה משני צידי תא המפעיל

–          כף לחפירת עפר

האמת היא, כי ניתן להעמיס, לשאת ולשנע את הבובקט עצמו באמצעות משאיות, ועל כן הוא אידיאלי עבור אתרי בנייה ושיפוצים בכל אזור שהוא. יש מיני מעמיסים אשר מצוידים בזחלים ומתנייעים על גבי 4 גלגלים, כאשר זוג הגלגלים הימני מונע בנפרד מן הזוג השמאלי. המשמעות המקצועית היא גמישות רבה בהפעלת הבובקט מטבע הדברים, ויכולת לתפקד עליו גם בתנאים קשים מאוד בסופו של דבר. נהג מנוסה יכול לשלוט היטב בכיוון הנסיעה, וגם לבצע פניות חדות באמצעות חלוקת הכוח לזוגות הגלגלים. שיטה זו מאפשרת פנייה ברדיוס אפס, כושר תמרון מושלם במקומות צפופים ביותר, והשתלבות ברחובות צרים וסמטאות קטנות ולא מרווחות כלל.

תפעול ובטיחות של הכלי

איש מקצוע יודע להשוות בין בובקט לבין כלים אחרים, וכך לנצל את היתרונות שלו על הצד הטוב ביותר מטבע הדברים. ראשית, בניגוד למעמיס קדמי רגיל, זרועות ההרמה של הכף במיני מעמיס נמצאים משני צידי תא המפעיל, אולם בסיסן הוא מאחורי הכתפיים של הנהג. שנית, במיני מעמיס מודרני יש תא מפעיל סגור אשר עטוף בשלדה חזקה. תא זה מגן על המפעיל, ומייצר בעצם תנאי בטיחות אופטימאליים גם עבור נהגים לא מנוסים לצורך הענין.

מיני מעמיס יכול לחפור, לשאת עפר וחומרי בנייה, לשנע אותם ממקום למקום, ולפרוק עפר אל תוך משאיות גדולות. זה הוא כלי עזר אידיאלי אשר מוערך מאוד על ידי אנשי מקצוע. כל אדם בעל ניסיון בתחום הבנייה או פינוי העבר יודע, עד כמה חשוב להשתמש בציוד ורסטילי וגמיש. מן הבחינה הזו בובקט מספק פלטפורמה מושלמת לכל הדעות, וראוי לכל המחמאות אשר הוא מקבל על ביצועיו בשטח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן