דפוס דיגיטלי לעומת מסורתי

דפוס דיגיטלי לעומת מסורתי

תחום הדפוס זכה בשנים האחרונות לשיפורים משמעותיים המתבססים על טכנולוגיה חדשה. כיום הדפוס הוא מהיר יותר, איכותי יותר וזול יותר לעומת הדפוס המסורתי והרגיל. אך על מנת להבין לעומק את ההבדלים בין דפוס דיגיטלי לדפוס מסורתי יש להכיר את המאפיינים של כל שיטה.

דפוס מסורתי משתמש בשיטה אנלוגית הנפוצה בעולם כבר עשרות שנים. בדפוס המסורתי אין דגש על הספק או איכות, ולכן התוצאות אינן מדויקות. בנוסף, הדפוס המסורתי דורש שימוש במכונות כבדות ומסורבלות. אורך הזמן הנדרש לצורך דפוס מסורתי ארוך, ונקבע על פי כמות הדפים וסוג ההדפסה. הדפוס המסורתי מחייב תחזוקה שוטפת, החלפה של אמצעי הדפסה ובקרה אחר התהליך. באמצעות השיטה המסורתית לא ניתן לכוון מראש את הדפוס או להציע שירות אחיד עבור מוסדות, חברות, ארגונים ולקוחות פרטיים. הדפוס המסורתי מתאים בעיקר למשתמשים ביתיים, ולכן אינו יעיל עבור גופים הזקוקים לשירותי הדפסה רצופים בסטנדרטים גבוהים.

לעומת הדפוס המסורתי, הדפוס הדיגטלי ניחן בתכונות ייחודיות. ראשית, השיטה הדיגיטלית מבוססת על רשת מחשבים. ניתן להעביר פריטי עיצוב בין המחשבים, לדרוש הדפסה מיידית מכל מחשב, לבצע שינויים על גבי תמונות, ולהשיג רמת דיוק אופטימאלית. השיטה הדיגיטלית מוכרת בתור אמצעי הדפסה יעיל עבור כל הלקוחות ללא יוצא מן הכלל. בטכניקה דיגיטלית אין צורך להמתין להתחממות של מכונת הדפוס, ולכן היא מתאימה לכרטיסי ביקור, הזמנות לאירועים, מדבקות, פליירים, חוברות ועוד.

עקרונות הדפוס הדיגיטלי

דפוס דיגיטלי מצטרף אל שורה ארוכה של אמצעים המבטיחים תוצאות מרשימות. מדפסות דיגיטליות ומערכות ממוחשבות מעניקות פתרונות יצירתיים לצרכים כמו הדפסות בכמויות קטנות ובינוניות, דרישות אספקה ועמידה בלוח זמנים. יתרה על כך, ההדפסה המסורתית דורשת שימוש במשאבים יקרים, בעוד השיטה הדיגיטלית חוסכת כסף ומנצלת מספר עקרונות מרכזיים:

א. הדפסה זולה של חומרים שונים בתוך פרקי זמן קצרים

ב. עלות הדפסה נמוכה ושירות זמין לכל בית עסק או לקוח

ג. שימוש בנייר איכותי

ד. שימוש בדיו עמיד השומר על הצורה המקורית של ההדפסה גם בתנאי לחות, חום וקור

המחיר הנמוך של הדפוס הדיגיטלי אינו בא על חשבון איכות. כפי שאפשר לראות מתוך קולקציות הדפסה חדשות, השיטה הדיגיטלית מצליחה להעביר באופן מדויק גוונים וצורות אל תוך הנייר. השקעה במכשור מתקדם לצורך דפוס בשיטות דיגיטליות מבטיחה ללקוח תוצאות משביעות רצון. הדפוס המסורתי חושף את הלקוחות להפתעות לא נעימות, כגון חיתוך לא איכותי, גוונים דהויים או ספקטרום צבעים מצומצם, אך השיטה הדיגיטלית מתגברת על תקלות בלתי צפויות ומתוכננת על פי דרישות קבועות.

ההבדל בין בית דפוס מסורתי לשיטות הדפסה דיגיטליות הוא כמו הבדל בין מחשב לספר. אין טעם להישאר מאחור ולהתעקש על הדפסה מסורתית, כאשר הדפוס הדיגיטלי מצליח להשיג יתרונות מגוונים במחיר משתלם יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן