שיטות מתקדמות עבור התמכרות לאלכוהול

שיטות מתקדמות עבור התמכרות לאלכוהול

התמכרות לאלכוהול
התמכרות לאלכוהול

ישנם סוגים רבים של התמכרויות. חלקן קלות יותר וחלקן עשויות להיות הרסניות יותר הן לאדם המכור והן לקרוביו. כך למשל התמכרות לאלכוהול נחשבת להתמכרות מסוכנת ובעייתית. מלבד העובדה שהאלכוהול מערפל את החושים הוא גם פוגע בכבד ובחלקים פנימיים בגוף. צריכה מופרזת של אלכוהול עשויה לגרום לכך שלא תהיו רעננים וחדים בהחלטותיכם ובפעילותכם במהלך היום. כלומר, שאתם עשויים לדבר שטויות, להיתקע בקיר בלי לשים לב ובוודאי שלא יכולים לבצע פעולות יומיומיות רגילות: עבודה, לימודים, נהיגה ועוד.

כיצד נוצרת התמכרות לאלכוהול?

התמכרות לאלכוהולו היא אחת ההתמכרויות הנפוצות ביותר למעשה. היא אינה פוסחת על אף אחד בשום מגדר, גיל, דת או תחומי עניין. כולם יכולים להיות מכורים לאלכוהול, אולם ישנם מקרים בחיים בהם האלכוהול יותר מונגש לאנשים מסוימים ו/או הם נחשפים אליו בסיטואציות מסוימות בחייהם. כך למשל:

  • אנשים המטביעים את יגונם באלכוהול כיוון שעוברים תקופה קשה או עברו חוויה קשה.
  • אנשים שגדלו לתוך בית ששותים בו הרבה אלכוהול ונאלצו להתרגל לשתייה גם כן.
  • אנשים שנחשפו לשתייה אלכוהול ברמה החברתית בסביבה שהם מסתובבים אתה.
  • אנשים שנחשפו לאלכוהול באירועים שונים ומצאו בו משהו מנחם וטוב לטענתם.

יש הרבה ששותים אלכוהול אבל לא מכורים – מתי זה הופך להתמכרות?

אם אתם שותים כוס יין בסוף השבוע או בירה פה ושם זה לא נחשב להתמכרות למרות שאתם שותים אלכוהול. מבלי להיכנס לעניין הבריאות בשתיית אלכוהול, אנו מבינים שאי אפשר למנוע מהציבור לגמרי שתיית אלכוהול אולם כאשר זה הופך לאובססיה ולכמויות גדולות זה כבר הופך להתמכרות. כאשר זה הופך להתמכרות זה מסוכן מאוד כיוון שלא מדובר בהתמכרות מהסוג הקל. אלכוהול משבש את החושים, פוגע בגוף שלנו, פוגע בהחלטות שאנו עושים, הופך אותנו ליותר תוקפניים ופחות סבלניים וגורם לנו לפגוע גם באנשים הכי קרובים אלינו. כאשר יש התמכרות לאלכוהול אצל קרוב שלכם אתם חייבים לקחת אותו למרכז גמילה כיוון שככל שהוא ימשיך בהתמכרות הוא יהיה במצב בעייתי יותר ויהיה יותר קשה לצאת ממנה.

איך מטפלים בהתמכרות באלכוהול?

טיפול בהתמכרויות נעשה באמצעות טכניקות מתקדמות ומיוחדות לטיפול בהתמכרות. כל הטכניקות הללו משלבות בשלב הראשון את פיתוח המודעות של המכור למושא ההתמכרות. כאשר מדובר בהתמכרות לאלכוהול הרבה מהמכורים אינם מגיעים לתובנה שהם מכורים ואינם מתייחסים לזה כך ולכן יש לנקוט בטכניקות אחרות על מנת להוציא אותם מההתמכרות למעשה. השלב הבא יהיה לנתק אותם לחלוטין ממושא ההתמכרת, גם אם זה אומר לסגור אותם במתחם סגור ומפוקח על ידי אנשי מקצוע מנוסים שידעו לטפל בהם. הטיפול עשוי לכלול מגוון טכניקות כמו CBT, טיפול 12 הצעדים ועוד. כאשר מביאים את המכור למצב של נתק מוחלט ממושא ההתמכרות הוא יהפוך להיות מפוקח משבוע לשבוע ויוכל להיות יותר מודע לבעיה ולהגיע למצב של גמילה סופית מההתמכרות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן