עיצוב מרפסת באמצעות משטחי דשא סינטטי

עיצוב מרפסת באמצעות משטחי דשא סינטטי

משטחי דשא סינטטי יכולים להתאים לעיצוב חלל החוץ ובמיוחד למרפסות של בתים פרטיים. הנה למשל כמה יתרונות של שימוש במשטחי דשא סינטטי עבור עיצוב מרפסת:

א. התאמה לאזורים שבהם קשה להצמיח דשא טבעי – צמיחת דשא טבעי היא כמעט בלתי אפשרית על מרפסות וגגות. עם זאת, אין תחליף למראה של הדשא בחלל החוץ. הפתרון היחיד הוא לשלב  משטחי דשא סינטטי איכותיים ועמידים.

ב. היעדר צורך בתחזוקה – אין צורך בשום סוג של תחזוקה על מנת ליהנות מהיתרונות של דשא סינטטי. הוא לא דורש הדברה, כיסוח, ריסוס או דישון ואפשר לבחור אותו מבין מגוון רחב של דגמים וסוגים. העובדה שאין צורך בתחזוקה גם עוזרת לנצל את היתרונות של הדשא במרפסות קטנות במיוחד.

ג. ידידותי לסביבהדשא סינטטי הוא פתרון דקורטיבי ידידותי לסביבה. הוא מומלץ על ידי ארגוני איכות סביבה בגלל שלא נעשה שימוש בחומרים מזהמים כדי לשמור עליו. הוא לא מכוסח על ידי מכונות כבדות, לא עובר דישון וכאמור גם לא מודבר. אלו שיקולים חשובים עבור בעלי בתים שרוצים לשמור על הסביבה ועדיין ליהנות ממרפסת דקורטיבית ויפה.

איך בוחרים דשא סינטטי למרפסת?

כמובן שלא כל סוג של דשא סינטטי יכול להתאים למרפסת הפרטית. בשלב הראשון כדאי להגדיר את המטרות, הצרכים ומסגרת התקציב. יש לבדוק את גודל המרפסת ואת החלל הפנים להתקנה ויישום של משטחי דשא סינטטי. בהקשר הזה גם ניתן להתייעץ עם אנשי מקצוע שמכירים את התחום ולהגיע לאולמות התצוגה. ביקור באולמות התצוגה חשוב כי הוא מאפשר לראות מקרוב את ההבדלים בין סוגי הדשא.

בשלב השני אפשר כבר לבחור משטחי דשא סינטטי לפי המראה האסתטי. לדשא יש נוכחות גדולה במרפסת הביתית והוא צריך להתאים לסגנון העיצוב המבוקש. ההתאמה לסגנון העיצוב נמדדת בין היתר לפי עובי הסיבים של הדשא הסינטטי, הגוון שלו וכן הלאה.

לסיכום, אין ספק לגבי היתרונות של דשא סינטטי בעיצוב המרפסת. הוא משתלם מבחינה כלכלית, לא דורש תחזוקה ומאמץ וגם ידידותי לסביבה בטווח הארוך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן