משאבת מים – מי נזקק לה?

משאבת מים – מי נזקק לה?

מהן משאבות מים וכיצד הן פועלות

משאבת מים הינה כלי הכרחי לתעשייה במגוון דרכים אשר נועד באופן פשטני לשלוט על מהירות הזרימה של המים, ולהכווין אותם למקום הרצוי. מעבר לתעשייה ולמכשור מתקדם, קשה מאוד לדמיין את חיי היום יום שלנו ללא שימוש במשאבות מים. ניתן לקבל הצצה לאורך חיים כזה מביקור במדינות עולם שלישי, בהן כל המים המשמשים למשק הבית נשאבים ממעין סמוך או מנהר. בין אם מדובר בשתייה, רחצה, או ניקיונות, על התושבים לכתת את רגליהם למרחקים אשר הינם לעיתים עצומים, בקור ובחום, על מנת להשיג את המים הדרושים להם. איכות המים בצורת חיים זו הינה ירודה בצורה משמעותית מאחר וללא משאבות מים לא ניתן להעבירם דרך סננים. משאבות מים פועלות בשתי דרכים עיקריות. הראשונה הינה האצת זרימת המים בצינור, כך שמהירותם מספקת להם מספיק אנרגיה לזרום למיקום הרצוי, ללא תלות בחסמים או בשיפוע הקרקע. שיטה זו עושה שימוש בצנטריפוגות ייעודיות. הדרך השנייה הינה שליטה בזרימת המים על ידי מניפולציות על נפח הצינור. שיטה זו ניתן לבצע באמצעות מערכת ידנית, כמו גם על ידי מנועי בוכנה אשר באמצעות הגדלת הנפח יוצרים ריק המאלץ את המים לזרום בכיוון הרצוי על מנת למלאו.  משאבות מים

מהם השימושים העקרים כיום למשאבת מים

כיום, נעשה שימוש במשאבת מים למגוון צרכים, ביתיים ותעשייתיים, הכוללים בין השאר:

  • שאיבת מי ממאגרי מי תהום: חלק עצום ממי השתייה והחקלאות בארץ ובעולם מקורם ממי תהום. מים אלו נמצאים באקוויפרים, מאגרי מים תת קרקעיים אשר עשויים להיות בעומק של עשרות עד מאות מטרים תחת פני האדמה. על מנת לשנע את המים הללו מעלה בכדי שנוכל לעשות בהם שימוש, יש צורך בהתקנת משאבת מים ייעודית, אשר עשויה מחומרים העמידים בפני שחיקה.
  • קירור מיכון תעשייתי: מכשירי חשמל גדולים יוצרים בעבודתם חום רב. החום הזה, במידה ואין לו דרך להתפזר עשוי להוביל לנזקים חמורים למכונה, ואף להפסקת עבודתה. על מנת להימנע מכך, מותקנות ברוב המכונות הללו מערכות קירור ייעודיות, העושות שימוש בהזרמה של מים קרים על פני המכשיר על מנת לפזר את חומו ולקרר אותו. מערכות אלו נמצאות בשימוש בין השאר בחברת החשמל.
  • בתים פרטיים: השימוש העיקרי של משאבת מים הינו הבאת מים לשימוש אזרחי פרטי. ממבט על מגדלי הערים, ניתן לתהות כיצד מגיעים מי השתייה עד לקומה העליונה ביותר, ולהתפעל מעוצמת המשאבות.

חשוב מאוד לרכוש משאבות מים רק מספק אמין ומוכר

משאבות מים נבדלות זו מזו בצורה דרסטית על פי סוג העבודה הנדרש מהן. מלבד החומרים השונים מהם הן עשויות, גם אופי ההתקנה עשוי להיות בעל חשיבות מכריעה. לכן רכשו את משאבת המים שלכם רק מספק מוכר אמין ומקצועי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן