חדרי קירור לקצביות – כל הפרטים

חדרי קירור לקצביות – כל הפרטים

כל קצביה זקוקה לפתרונות קירור מתקדמים. פתרונות מן הסוג הזה אחראיים על שימור הבשר והתוצרת החקלאית המגיעה לקצביה. כל פתרון נבחר בהתאם לצרכי הקצביה ותוך התחשבות במגבלות פיזיות. יש להבחין בין פתרונות קירור בסיסיים ודינאמיים כגון צ'ילרים או מקפיאים, לבין פתרונות קירור קבועים שהם חדרי קירור.

חדרי קירור בקצביות
חדרי קירור

הקמת חדרי קירור לקצביות מתבצעת על ידי חברות העוסקות בתחום. יש כמה פרטים שחשוב לדעת לפני שבוחרים פתרון קירור או מתחילים ביישום הפרויקט:

א. התאמה אישית – חברה המתקינה פתרונות קירור לקצביות חייבת להבין ולהכיר את צרכי הלקוח. הבנת צרכי הלקוח מאפשרת התאמה אישית של פתרונות קירור. התאמה כוללת התחשבות באקלים השורר באיזור, בכמות המוצרים המיועדים לשימור בתוך הקצביה ובדרישות מיוחדות אחרות. הקצביה תלויה באיכות פתרונות הקירור וללא חדרים ברמה גבוהה היא אינה יכולה להציע את מרכולתה ללקוח.

ב. איטום ובקרת לחות – יש שני היבטים נוספים שכדאי לשים לב אליהם בעת השוואה בין פתרונות קירור לקצביות. ראשית, האיטום של החדרים תלוי בדלתות, במערכות הבקרה והשליטה וברמת הגימור. על הדלתות להיות אטומות היטב ורצוי לשלב בחדר מערכות חשמל לגיבוי. איטום וגיבוי ימנעו פגיעה בסחורה המאוחסנת ויחסכו נזקים כספיים מבלי הקצביה. שנית, כדאי לוודא אמצעי בקרת לחות. אמצעי בקרה מפעילים אמצעי ייבוש ולחלוח ואחראיים על יצירת תנאי קירור אופטימאליים בתוך הקצביה.

ג. מערכת פיקוד – חדרי קירור עם מערכת פיקוד ידידותית וקלה לשימוש מקלים על בעלי קצביות. מערכת הפיקוד מאפשרת שליטה על הטמפרטורות בחדר ועל פעולת המדחסים. בעלי קצביה יכולים להיעזר ביכולות המערכת על מנת להגביר את רמת הקירור, להוריד את אחוזי הלחות או לייצר תנאים דינאמיים לפי הצרכים המתעוררים בשטח.

מה ההבדל בין מקררים לבין חדרי קירור והקפאה?

בעלי קצביות שואלים את עצמם לעיתים קרובות מה ההבדל בין פתרונות קירור שונים. ברמה העקרוני, חדרי הקפאה או קירור מיועדים למי שצריך לאחסן מזון או מוצרים בטמפרטורות ספציפיות. חדרים אלו שומרים על טריות המוצרים ומאריכים את חיי המדף. ההבדל העיקרי בין פתרונות הקירור הוא בגודל: בעוד מקררים מסוגלים לתת מענה רק על כמות קטנה של מוצרי בשר ותוצרת חקלאית, בחדרם ייעודיים יש מקום כמעט בלתי מוגבל. החדרים עשויים להיות גדולים מאוד ולכן הם נבנים תוך התאמה לצרכי הלקוח. בנוסף, בחדרים אפשר לווסת את הטמפרטורות באופן הרבה יותר גמיש. החדרים מעניקים איטום הרמטי ובידוד מושלם ולכל חדר צמודה יחידת קירור חיצונית האחראית על פליטת החום.

ההמלצה החשובה ביותר עבור בעלי קצביות היא לרכוש חדרי קירור מחברה גדולה עם מוניטין וניסיון. אנו בחברת פאדי מערכות קירור ומיזוג אוויר בע"מ נשמח לעמוד לרשותכם עם כל הפתרונות: השאירו פרטים באתר או צרו קשר עם אחד הנציגים שלנו בהקדם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן