איטום גגות – למה זה טוב?

איטום גגות – למה זה טוב?

חברות שונות אשר עוסקות בתחום המורכב של איטום גגות מעניקות שירות כולל של איטום גגות בשיטות יישום שונות כאלה ואחרות, איטום מרפסות, איטום קירות עם סנפלינג, איטום גגות מרוצפים, איטום גגות רעפים וכיוצא באלה. האמת היא כי איטום גגות משמש לכמה דברים שונים כאלה ואחרים, ויש להקפיד על עבודה עם חומרי איטום מורשים בתקן הישראלי ולא להתפשר על שום חומר אחר במקרה זה, על מנת להבטיח כי בסופו של דבר הגג אכן יהיה אטום היטב.

למה משמש איטום גגות וקירות מבנים

איטום גגות משמש בראש ובראשונה כשכבת הגנה של הגג מפני חדירת רטיבות ומים לתקרת המבנה. החומרים שבהם נעשה שימוש לאיטום מסוג זה הם חומרים דוחי מים וניתן ליישם אותם על כל שטח הגג כולל בפינות ובמקומות מיוחדים סביב קולטי שמש ואביזרים אחרים שעל הגג.

השימוש השני של איטום גגות וקירות מבטיח איטום תרמי יעיל לגג. יישום האיטום בגג וצביעתו בלבן לאחר מכן מבטיח את הבידוד התרמי של המבנה כולו ומאפשר לכם ליהנות מטמפרטורות נעימות בקיץ ובחורף ללא שימוש מסיבי במערכת המיזוג. בקיצור, זה חוסך לכם כסף רב על מיזוג הבית.

השימוש השלישי של איטום גגות מבטיח את שלמות הגג ולא מאפשר לו להתפורר כתוצאה ממגע עם המים והרטיבות בחורף או חום השמש היוקדת בקיץ. ללא איטום איכותי עלול הגג להיסדק עם השנים והדבר יכול להוביל להתפוררות הגג לחלוטין.

שיטות האיטום הנפוצות

שתי שיטות האיטום הנפוצות בארץ לגגות הם:

  1. איטום גגות בזפת
  2. איטום גגות ביריעות ביטומניות

איטום בזפת היא השיטה הוותיקה שניתן ליישם אותה בכל מבנה על ידי חימום הזפת ויישומה באופן אחיד על כל שטח הגג. לאחר התייבשות הזפת יש לסייד אותה בלבן על מנת לשמור על האיטום ולמנוע מחום השמש לחמם את המבנה.

איטום ביריעות ביטומניות נחשב לאיטום האיכותי ביותר אך ניתן ליישם אותו רק על גגות בטון או על גגות שכבר נעשה שימוש בחומר איטום זה בעבר.

איטום גגות – מידע נוסף לרשותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן