חיל הריסוס – היחידה החדשה של צה"ל

חיל הריסוס – היחידה החדשה של צה"ל

אין מה לדאוג, לא יגייסו אתכם ליחידת הריסוס של צה"ל, אבל המודעות הגבוהה בצבא כיום להדברת מזיקים הפכה כל הזמנה של מדביר לתופעה, הנראית כאילו ויש לצבא חיל ריסוס. אין חייל או חיילת בצבא שלא חוו תופעות של מזיקים מעכברים ועכברושים, דרך תיקנים ושאר רמשים ועד ליונים מטרידות, ואפילו נחשים ובעלי חיים משוטטים, שמסכנים את חיי החיילים. בכל מקרה כזה של הישנות התופעה יש להזמין מדביר, כדי להתמודד עם הבעייה.

הדברת מזיקים הינה מקצוע, המצריך אישורים מטעם המשרד לאיכות הסביבה לשימוש בחומרי הדברה מסוכנים, ורק מי שעבר קורס מיוחד, והוסמך כמדביר, יכול לעשות בהם שימוש, ולשווק את שירותיו לכל דורש. חברות הדברה מקצועיות מחזיקות בכל האישורים הנחוצים, כדי להדביר את כל סוגי המזיקים באשר הם.

שירותים של חברת הדברה מקצועית

חברה להדברה חייבת באישורים ממשרד לאיכות הסביבה, כדי להשתמש בחומרי הדברה, ועליה לעבוד בתקנים הישראלים בנוגע לתחום זה. ללא שני אלה, אין לשכור שירותיה של חברת הדברה. מדביר מקצועי הוא אדם, שהוכשר ושיש לו נסיון רב בתחום זה. עליו מוטלת אחריות רבה לא להזיק לסביבה, ולא להזיק לבני האדם החיים בסביבה זו. כל חברת הדברה מקצועית עובדת עם ביטוח צד ג' לכל מקרה או טעות, ומבצעת את העבודה עם בגדים מיוחדים ובצורה מאד מוקפדת.

בין השירותים שמעניקה חברת הדברה מקצועית ניתן למצוא:

  • הדברת מכרסמים שונים בבית ובעסק ללא מלכודות ורעלים
  • הדברה נגד חרקים מעופפים
  • הדברת נמלים ג'וקים ושאר רמשים
  • הדברת חרקי מזון
  • הדברת קרציות ופרעושים
  • הדברת כיני יונים
  • הרחקת יונים לצמיתות
  • לכידת נחשים בידי לוכד מוסמך
  • לכידת בעלי חיים משוטטים

הדברה בכל מקום

מדביר עובד בכל מקום שאליו הוא נקרא. מדביר יכול לעבוד בבתים פרטיים, במוסדות ציבוריים כמו מבני משרדים, מלונות, מסעדות, בתי קפה וכדומה. מדביר עובד גם במקומות פרטיים כמו מבני תעשייה, מחסנים, מבנים חקלאיים ושטחים חקלאיים. לכל מקום מגיע המדביר מצוייד בכלי עבודה, שמותאמים לאיזור ולאופי המיוחד שלו. הדברה במקומות ציבוריים תהיה שונה באופייה, מאשר הדברה במחסנים או במבני תעשייה שונים בגלל כמות האנשים המבקרים בהם ביום יום בכל זמן נתון.

הדברה ירוקה

כיום יש נטייה יותר ויותר לבצע הדברה ירוקה. פירוש הדבר הוא שחומרי ההדברה אינם חומרים כימיים מסוכנים לאדם ולסביבה, אלא שנעשה שימוש בחומרים אורגניים (טבעיים) כדי לשמור אל איכות הסביבה ואיכות החיים במקום. חומרי הדברה אורגניים אינם מזיקים לבני אדם או לבעלי חיים ביתיים, והם מאד נוחים לשימוש. לא בכל מפגע של מזיקים, ניתן לעשות שימוש בחומרים אלה, ועדיין ישנם מקומות שבהם החומרים הכימיים דרושים, אבל בפירוש יש תזוזה בכיוון זה בתחום ההדברה.

הזמנת מדביר צריכה להיעשות לאחר בירור אודות האישורים והניסיון שיש לו בתחום זה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן