רוצה לסחור בנפט? המדריך המלא למתחילים

רוצה לסחור בנפט? המדריך המלא למתחילים

Red and yellow tonהחלטתם לסחור בנפט או בכל מוצר דלק אחר? עליכם להיערך לדבר זה מבחינה לוגיסטית. נפט לחימום, כמו סולר להסקה או דלק לחימום, יש להוביל במתקנים מיוחדים, המונחים על גבי משאיות. מכליות אלה הן הבסיס לשינוע סוגי הדלק השונים. אך לא די ברכישת מיכלית כדי להתחיל לסחור בנפט. על מנת לסחור בנפט יש לבנות מערך לוגיסטי שלם, שיוכל לתת שירות ללקוחות הפוטנציאלים שלך, ללא תקלות ובמחיר טוב. כדי להיכנס לתחום המסחר בנפט, צריך הרבה יותר מהתלהבות ומיכלית.

איך מתחילים

כמו בכל עסק, ההתחלה תמיד מלווה בחששות, ובלא מעט אתגרים מסוגים שונים. ראשית יש לוודא כי אתם יכולים להשיג מספר מספיק של לקוחות, כדי לממן את התפעול של מערך האספקה שאתם בונים. מערך אספקה זה אומר מספיק מיכליות ומספיק נהגים/מחלקים, אומר התקשרות עם מוסכים לתיקון בעיות מכניות במשאיות, התקשרות עם מקום לשטיפת המכליות וכדומה. כדי להתחיל יש צורך בגב כלכלי כל שהוא, בין אם מדובר על בנק, שיעמוד מאחוריכם לתקופה מסויימת, או שאתם מביאים כסף מהבית בתחילת הדרך. ההשקעות יכולות להיות גדולות מאד, במיוחד אם אתם מתכוונים לרכוש את צי המיכליות בעצמכם.

בנוסף לאתגר הכלכלי יש צורך לקבל רשיון למסחר בדלקים מטעם משרד התשתיות, ועל מנת לקבל רשיון זה, על חברה לאספקת דלק להוכיח חוסן כלכלי, התנהלות חלקה מול רשויות המס בארץ וכדומה. בדרך כלל עושים מעקב אחר חברה, המבקשת רשיון למסחר ולאספקת דלק במשך תקופה ארוכה, שיכולה להימשך שנה ויותר.

למה כדאי לסחור עם נפט לחימום?

עם עליית מחירי החשמל ומחירי הסולר נשאר הנפט, המוצר הזול ביותר, שבאמצעותו ניתן לחמם את הבית. ברוב הבתים בישראל מחמים בחורף עם מזגני חשמל או תנורי חשמל ספיראלים. מכשירים אלה הם זוללי חשמל ועלות ההפעלה שלהם יקרה בהרבה מהפעלת מכשירים על נפט לחימום. לא מדובר עוד בתנורי הנפט של שנות החמישים והשישים, אלא במערכות חימום ביתי, הפועלות על נפט בצורה בטוחה, ללא תופעות של ריח לוואי ובעלות מאד נמוכה.

היתרון של שימוש במכשירים, הפועלים על נפט לחימום, הוא כפול. מכשירים אלה מאד בטיחותיים, ומותאמים לשימוש בבתים פרטיים ללא כל חשש. כיום תוכלו למצוא קמינים רבים, הפועלים על נפט לחימום, שלא רק מחממים כמו שצריך, אלא שגם מכניסים אווירה רומנטית וחמימה הביתה. בנוסף לכך, הם אינם מייבשים את האוויר כמו מזגני האוויר, הפועלים על חשמל והם מאד חסכוניים בכסף. כל הסיבות האלה הניעו רבים לחזור לחימום על נפט, ולרכישת מכשירי חימום הפועלים על נפט ולצורך באספקת נפט

אם אתם חושבים להכנס לתחום המסחר בנפט, עליכם להבין כי תחום זה נמצא כיום בעלייה, וכי כניסה לענף אספקת הנפט יכולה להניב רווחים נאים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן