טכניקות שונות לכריתת עצים

טכניקות שונות לכריתת עצים

כריתת עצים אינה מלאכה פשוטה. על מנת לכרות עצים בצורה חלקה, יש לשמור על כללי בטיחות גבוהים במיוחד. כורתי עצים מקצועיים לעולם לא ימצאו במצב של "אופס…סליחה שהעץ נפל על הבית..". כריתת עצים היא עניין למקצוענים, ולעולם אל תתפשרו על כך, אם עליכם לבצע כריתת עצים או גיזום עצים בצורה מסיבית. כדי לעשות זאת נכון, ישנם כלים מיוחדים וטכניקות שונות, המותאמות לכל עץ ועל פי מיקומו בשטח.

טכניקות שונות עם בטיחות מירבית

הטכניקות השונות לכריתת עצים הן לא רק תולדה של שימוש במכשירים טכניים מיוחדים שמקלים על מלאכת העקירה, ועושים את החיים קלים יותר לכורת העצים, אלא שהן פותחו מתוך החשיבה על בטיחות הכורתים ובטיחות הסביבה.

כיום משתמשים במנופי ענק כדי לכרות עצים. מנופים אלה מסוגלים להרים עד 150 טון והטכניקה היא ללפות את העץ בעזרת המנוף, ולכרות אותו בחלקו התחתון, כאשר הוא נשאר תלוי באוויר לאחר סיום הניסור, ואינו נופל כלל לאדמה. את העץ מעבירים בעזרת המנוף ישירות למשאית גדולה שמחכה בצד, או שמניחים אותו בזהירות במשטח מיוחד שהוכן לשם כך, על מנת לגזום את ענפיו לפני העמסתו על המשאית המפנה.

בטיחות העובד

טכניקות שונות לכריתת עצים
טכניקות שונות לכריתת עצים

כאשר מבצעים גיזום עץ לפני כריתה או רק גיזום, יש לשמור על בטיחות העובד לפני כל שיקול אחר. גוזם עובד בגבהים גדולים, ועליו להיות מאובטח למנוף המרים אותו או לכל צורת עלייה אחרת. עליו להשתמש באמצעי מיגון כמו כפפות ונעלי עבודה, מיגון לעיניים וקסדת בטיחות מיוחדת. ההיבט הבטיחותי הנוסף, שנלקח בחשבון בכל טכניקת כריתת עצים, הוא בטיחות הסובבים והרכוש שבסביבות העץ.

אף אחד לא רוצה שהעץ הנכרת יפול על הבית הסמוך, או חס וחלילה על מישהו שעובר בסביבה. לשם כך, יש לנקוט באמצעי בטיחות, ולהיעזר בטכניקות כריתת עצים שתאפשר כריתה יעילה ומאד בטוחה. דבר ראשון שעושים הוא שמירה על איזור סטרילי מאנשים, בזמן העבודות של כריתת עצים, ותכנון כיוון הנפילה של העץ, במידה ולא עושים שימוש במנוף להחזקת העץ כפי שצויין למעלה.

ברוב המקרים משתמשים בטכניקה של כריתת העץ על ידי מסורי שרשרת גדולים, והכוונת העץ לנפילה בכוון הרצוי. לשם כך יש לתכנן את צד הניסור, זוית הניסור ולהתחשב מצבו של העץ. עץ בעל נטייה חזקה לכיוון מסויים יצטרך לקבל הטייה לכוון הרצוי בעזרת חבלים, כדי שייפול לצד הנכון.

כריתת עצים איננה משחק ילדים

כריתת עצים היא עניין מקצועי ממש, כפי שטיפול בחשמל הוא עניין מקצועי. כדי לבצע כריתת עצים יש צורך באישורים מטעם הרשויות והמועצות המקומיות, בביטוח צד ג' לכל מקרה שעלול לקרות בעת העבודה, ושמירה על כל כללי הבטיחות. אם אתם מחפשים חברה לכריתת עצים, חפשו את המומחים בעלי הנסיון המוכח, שניתן לקבל עליהם המלצות, ואל תתפשרו על חובבנים רק בגלל המחיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן