פעם חשבתם מה אפשר לעשות עם עצים?

פעם חשבתם מה אפשר לעשות עם עצים?

עצים הם חלק מן הנוף הכפרי והעירוני שלנו. אי אפשר לדמיין את החיים שלנו ללא עצים. עצים משמשים אותנו להרבה מאד דברים, ובראש ובראשונה לגידול פירות למאכל, ולתהליך ייצור החמצן על פני כדור הארץ ביערות הגשם הגדולים. עץ משמש גם כמרכיב חשוב בגינת הבית שלנו, בגינות הציבוריות, לאורך הרחובות והשדרות שלנו וכדומה. העץ הוא אלמנט שמצל עלינו בימי הקיץ החמים, ומעניק לנו מסתור בעונת גשמים. עץ משמש את האדם לייצור אין ספור רהיטים ואביזרים אחרים, ועד לפני 100 שנה שימש העץ גם כחומר דלק לחימום בתים ולבישול. בעשרות השנים האחרונות למדנו להכיר בחשיבותו של העץ לסביבה, כגורם חשוב באקולוגיה שלנו, ואנו עושים נסיונות להפסיק עם כריתת עצים מסיבית בעולם.

עצים בגינה

לכל מי שיש גינה פרטית, יש גם לפחות עץ אחד או שניים. עץ הוא אלמנט עיצוב בכיר בכל גינה, ולרוב כשמתכננים גינה, מסמנים לפני הכל את מיקום העצים בקרקע. במידה ואתם רוכשים בית עם גינה מוכנה, ואתם מעוניינים לעשות שינויים בתכנון ועיצוב הגינה, תוכלו תמיד להעתיק עצים ממקומם, ולשתול אותם במקום חדש בגינה או להעתיקם למקום אחר לגמרי. העתקת עצים איננה משימה פשוטה או זולה, ויש להקפיד על הרבה פרטים כאשר מבצעים העתקת עצים, על מנת שהעץ ייקלט כראוי במקומו החדש. לשם כך, יש לדעת באיזו צורה לעקור את העץ ממקומו, מבלי לפגוע בשורשיו, שאמורים להיקלט במיקום החדש. את העבודה מבצעים בעזרת מנופים, המחזיקים את העץ, ומרימים אותו לאחר הפרדת האדמה מסביב לשורשים.

גיזום עצים

עצים מגיעים בגדלים שונים ובגבהים שונים. יש עצים גדולים כמו עץ האקליפטוס, ויש עצים הרבה יותר קטנים ונמוכים, שהם מאד נוחים לגיזום ועיצוב. בעלי גינות פרטיות או אחראיים על גינות ציבוריות משתמשים לא אחת בעצים אלה, כדי לעצב את הגינה, ומעניקים לעץ מראה מסוגנן, על ידי גיזום ועיצוב של עצים. יש המגיעים בגיזום זה לאמנות של ממש, ויש אמני גיזום עצים, שמבוקשים במקומות רבים.

עצים כגבול בין חלקות

3רבים משתמשים בעצים כסימון גבול בין גינות שונות או כסימון בין חלקות חקלאיות. מי שאוהב להסתובב בחורף בין הפרדסים, ימצא כי הסימון בין חלקות הפרדס השונות נעשה באמצעות שתילת עצים לאורך גבול החלקות, ובדרך כלל מדובר בעצי ברוש גבוהים. בנוסף לסימון בין חלקות, ניתן לסמן גבול בין גינות בתים בעזרת עצים קטנים, שניתן לעצב אותם לגדר חיה יפה ומרהיבה. לעצים אלה יש עלים מיוחדים, שמאפשרים את גיזומם האמנותי בקלות יתרה.

עצים הם עולם ומלואו. כריתת עצים איננה מחוייבת, אלא במקרים שהעץ חולה, או שהוא מפריע לתכנון חדש של השטח. אם אתם זקוקים לכריתת עצים, העתקת עצים או לגיזום עצים, פנו לחברה מקצועית, שתדע לעשות את העבודה בצורה יעילה ובטוחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן