למה להרכיב דוד שמש?

למה להרכיב דוד שמש?

דודי שמש נחשבים למתקני חימום המים הטובים והיעילים ביותר, שניתן לעבוד איתם בארץ. מים חמים אינם לוקסוס, ובמהלך היממה אנו משתמשים במים חמים לרחצה, לשטיפת רצפות, לשטיפת כלים וכדומה. חימום המים ניתן להתקבל בכמה דרכים, אך חימום המים על ידי דודי שמש הוא היעיל והזול מכולם. דודי השמש מותקנים בארץ מן הסיבה הזו של חיסכון בעלויות החשמל, ומהסיבה שקולטי השמש מסוגלים לחמם מים במהירות מאד גדולה, גם כשהדוד עצמו הוא גדול במיוחד.

דודי מים חוסכים אנרגיית חשמל

התקנת דודי שמש על הגג חוסכת לבעלי הדוד את עלויות החשמל הגדולות, הקשורות לחימום מים בעזרת גופי חימום חשמליים, וחוסכת למדינה יבוא של אנרגייה, ממש כך. אם תכפילו את מספר דודי השמש המותקנים בארץ בכמות החשמל הנחסכת בכל יום, תגיעו לחסכון אדיר בכמות הנפט או הפחם, שיש לייבא לארץ, כדי להזין את תחנות החשמל  שבארץ. החיסכון בחשמל מגיע ל65%, לעומת שימוש בדוד מים, הפועל על אנרגיית חשמל בלבד.

רכישה והתקנת דודי שמש

התקנת דוד חשמל עושים בשני מקרים: כאשר אתם בונים בית חדש, או קונים דירה ישנה ללא דוד שמש, או כאשר דוד המים הישן שלכם מתקלקל. במקרים אלה ניתן לעשות שתי פעולות: לרכוש דוד שמש בעצמכם, ולקרוא לאיש מקצוע שיתקין אותו עבורכם, או להזמין חברה להתקנת דודי שמש, שמספקת בעצמה את הדוד, וכל הנדרש כדי להתקינו.

בכל מקרה, מומלץ לרכוש דוד שמש של חברה מוכרת וידועה, כדי להבטיח לעצמכם שנים ארוכות של שימוש בדוד ללא תקלות. לשם כך, יש לרכוש דוד שמש, העומד בכל התקנים של מכון התקנים, ויש לוודא כי מודבקת עליו מדבקה, המעידה על כך. יש לשים לב, כי ישנם משווקים מורשים לדודי שמש אלה, ואין לרכוש אותם אצל מי שאינו מורשה לכך. בחירת דוד שמש נעשית על ידי התחשבות בפרמטרים הבאים:

  • תקן – חשוב שהדוד הנבחר הוא בעל תו תקן ישראלי ממכון התקנים.
  • גודל הדוד – מאד חשוב לבחור בגודל הנכון. דוד מים גדול מידי עלול ליצור בזבוז של אנרגייה, ולהיפך – דוד מים קטן מידי לא יספיק לכל המשתמשים. הגודל הממוצע לשני אנשים הגרים בבית הוא דוד בנפח של 80 ליטר. עבור משפחה של 4 נפשות הדוד הדרוש הוא בנפח של 120 ליטר, למשפחות של 7 נפשות מומלץ 150 ליטר, ומעל לכך יש להתקין דודי שמש של 200 ליטר.
  • שסתום ביטחון בדוד – וודאו כי בדוד יש שסתום בטחון, המונע מן המים לנזול אל מחוץ למיכל.
  • דוד משולב – מומלץ לרכוש דוד משולב שמש עם חשמל, כדי לחמם את המים גם בימי החורף, כאשר השמיים מכוסים עננים.

את התקנת הדוד יש לעשות רק עם חברה מקצועית ואמינה בעלת נסיון מוכח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

דילוג לתוכן